Hraničtí junioři tuto sezónu odehráli pod taktovkou bývalého trenéra a hráče mužského "A" týmu Františka Haši. Z jednadvaceti zápasů prohráli pouze dvakrát. Po třech remízách a šestnácti výhrách nasbírali junioři celkem 51 bodů a soutěž nakonec vyhráli s náskokem sedmi bodů před výborně hrajícím juniorstvem z Přerova.

"Byla to skvělá sezóna. S klukama se úžasně pracovalo. Jsou to neskuteční dříči s velkou perspektivou, chutí a vůlí vítězit. Taky utvořili skvělou partu. Vzájemné vztahy a chování všech kluků – takovou chemii jsem nezažil ani v těch nejlepších ročnících mužského „A“ týmu, kdy se postupovalo z divize do Národní ligy. Bylo úžasné sledovat, jak jsou kluci v tomto „kritickém“ věku vůči sobě navzájem ohleduplní a neustále se podporují i ve chvílích, kdy by o mnoho dospělejší muži již dávno ztratili nadhled. V průběhu celé sezóny jsme se mohli opřít o vcelku dobře organizovanou obranu a výborné výkony všech našich brankářů. To podtrhuje fakt, že jsme v 21 zápasech obdrželi pouze 72 branek. Postupně jsme pracovali i na přechodu do útoku. V závěru sezóny jsem byl s hrou týmu v útočné fázi vcelku spokojen. Závěrem chci ještě zmínit, že mám obrovskou radost z herního progresu a dosaženého zdravého herního sebevědomí u dorostenců. Ti za nás po celou sezónu nastupovali a stali se z nich, zejména po zraněních některých klíčových hráčů v juniorech, opory týmu," zhodnotil sezónu trenér juniorů František Haša.

Hranické juniorky měly slabší úvod do sezóny. V prvních pěti utkáních zaznamenaly 2 prohry, dvakrát remizovaly a pouze jedenkrát vyhrály. Ve zbylých třinácti zápasech však už ztratily body pouze dvakrát. Po šestizápasové šňůře vítězství v závěru sezóny se tak zaslouženě staly mistryněmi 2. ligy juniorek.

Trenéři juniorek pak sezónu okomentovali následovně: 

„Na začátku sezóny jsme se potýkali s nerozehraností. Ač byly naše holky na hřišti herně lepším týmem než soupeři, nebyly schopny dávat góly. Hráčky si postupně zvedly sebevědomí, začaly si věřit, a to se projevilo i na výsledcích. Musíme říct, že stejně jako v juniorech děvčata vytvořila úžasnou partu a navzájem se povzbuzovala a motivovala. Poslední zápas sezóny v přímém boji o první místo s Torpédem Havířov krásně ukázal, jakou má tento tým morálku. Po první třetině, kdy holky prohrávaly 0:2 se celý tým vyhecoval a v dalších dvou třetinách otočil výsledek a zaslouženě vyhrál 4:3,“ komentuje trenér juniorek Jan Bitter.

Juniorky tak završily sezónu 1. místem v 2. lize juniorek a možným přímým postupem do celonárodní 1. ligy. Jestli se klub rozhodne hrát tuto nejvyšší soutěž v juniorkách, záleží na mnoha aspektech, hlavně však na finanční stránce. Přihlášením do této soutěže by se hranickému florbalovému klubu výrazně zvedly náklady.

„Osmdesát vstřelených branek bylo nakonec známkou nejlepšího útoku v celé lize. Stejně tak i obrana a hra v početní výhodě byla v našem podání nejlepší v rámci celé ligy. Co se týče produktivity jednotlivých hráček, tak hned 5 děvčat se vešlo do první patnáctky kanadského bodování. Velká pochvala patří i gólmankám, které vždy celý tým podržely a chytaly na výbornou,“ dodává trenérka týmu Livie Javůrková.

Poté, co se hranický florbal etabloval jako stabilní hrající klub Národní ligy mužů, dočkal se i dalšího velkého úspěchu, tentokrát na poli mládeže. Florbal v Hranicích tak má svou BUDOUCNOST.

#zasveHranice #spolutozvladneme

Junioři: Pert Zdráhala, Matěj Rada, Jakub Bitter, Antoním Krčmař, Marek Hloch (trenér), František Haša (trenér), Lubomír Kratochvíl, Jan Grygar, Lukáš Koláček, Jakub Maňas, Tomáš Němeček, Michal Kušner, Michal Štěpán, Jan Baar, Tomáš Marodi, Filip Gadas, Petr Jučica, Ondřej Milián, Vojtěch Lev, Roman Mik, Ondřej Kopecký 

Juniorky: Jan Bitter (trenér),  Dagmar Hradilová, Eliška Skálová, Markéta Jašíková, Petra Miková, Sára Strempková, Livie Javůrková (trenér), Tereza Habermannová, Michaela Horková, Klára Klinkovská, Kamila Posoldová, Adéla Javůrková, Veronika Vašková (brankářka), Markéta Šliwová (brankářka), Radka Schubertová, Daniela Čáblíková