V 13. kole soutěže vyrazilo mužstvo do Svitav, kde je čekal soupeř ze dna tabulky. Zápas byl spíše opatrnější, oba týmy se soustředili na defenzivní činnost. Produktivita Hranic však rozhodla a muži si tak domů přivezli 3 důležité body.

FBK TJ Svitavy 2:4 FBC Hranice
Brankáři: Skácelík - Kosar
Střely: 25 - 25
Hráč utkání: Jakub Kosar
(17. Marek Hloch, 49. Michal Kušner, 58. René Mikel, 60. Ondřej Dobeš)

Komentář hostů Hloch Marek (Trenér):
Dneska taktická bitva. Oba týmy se zaměřily převážně na obranu. Poslední zápasy předvádíme v obraně fantastické výkony, dnes jsme to opět potvrdili. Měli jsme spoustu šancí zápas rozhodnout dříve. Děkujeme soupeřům, dívákům kteří jsou vždy ve Svitavě velmi slyšet.

Komentář domácích Motl Jakub (Vedoucí):
První třetina byla obrazem naší rozcvičky, kdy 30 minut před zápasem je nachystaných 9 lidí a soupeř už rozchytává golmany... Naštěstí soupeř spálil asi 10 tutovek, jinak by se zbytek zápasu jen dohrával. Ve druhé třetině přišlo zlepšení, začali jsme být aktivnější a důraznější. Třetí třetina už byla vabank. Důležité také je, že když si něco řeknem v kabině, měli bychom to plnit. Bohužel to tak ale není. Děkuji soupeři, rozhodčím i divákům za zápas.

Další týden vyrazili hraničtí do Rožnova. Sršni se pravidelně drží v předních příčkách tabulky, takže se dal očekávat velmi těžký zápas. Nakonec hranické mužstvo drželo tempo se soupeřem a do 55. minuty vedlo 6:5. Bohužel rozhodlo až posledních 5 minut zápasu, ve kterých potvrdili sršni roli favorita. V závěru utkání rozhodla produktivita a nedisciplinovanost.

FBK Rožnov pod Radhoštěm 8:6 FBC Hranice
Brankáři: Škrobák - O. Kolajta
Střely: 18 - 30
Hráč utkání: Jan Kolajta
(12. Tomáš Václavík, 17. Jan Kolajta, 25. Matěj Rada, 26. Tomáš Václavík, 37. Jan Kolajta, 44. Lubomír Kratochvíl)